Americký akciový trh uzatvoril zmiešane, index S&P 500 však dosiahol historické maximum

Burzy, akcie, wall street
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Wall Street v pondelok uzatvoril so zmiešanými výsledkami, index S&P 500 však dosiahol nové historické maximum. Hlavným motorom jeho rastu boli zisky niekoľkých veľkých technologických firiem, ktoré profitujú z nízkych úrokových sadzieb.

Investori očakávajú výsledky prieskumu

Akcie spoločnosti Apple posilnili o tri percentá, Amazon a Facebook si zhodne pripísali viac ako dve percentá. Pozornosť investorov sa zameriava na kľúčové ekonomické správy z USA, kde v utorok zverejnia výsledky prieskumu o spotrebiteľskej dôvere a v piatok pozorne sledovanú štatistiku z trhu práce.

Index S&P 500 posilnil o 0,4 % na 4 528,79 bodu. Dow Jones klesol o 0,2 % na 35 399,84 bodu a Nasdaq vzrástol o 0,9 % na 15 265,89 bodu.

Dopad hurikánu bude mierny

Trhy stále vyhodnocujú dopady hurikánu Ida. Očakáva sa, že tropická búrka zasiahne energetický a chemický priemysel, ako aj lodnú dopravu, teda odvetvia, ktoré majú svoje kľúčové centrá na pobreží Mexického zálivu.

Dopad na celkovú ekonomiku by však mal byť mierny, pokiaľ sa odhady škôd prudko nezvýšia a odstávky rafinérií nebudú trvať dlhšie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom