Americký akciový trh uzavrel nižšie, poklesli akcie bánk a priemyselných spoločností

Burzy
Americký akciový trh prišiel o úvodné zisky a uzavrel mierne nižšie. Foto: ilustračné, Gettyimages

Americký akciový trh v záverečnej polhodine stredajšieho obchodovania stratil úvodné zisky a uzavrel nižšie. Mierne oslabenie trhu bolo výsledkom poklesu akcií bánk a priemyselných spoločností.

Index S&P 500 si pohoršil o 0,2 percenta na 4 219,55 bodu, čím vymazal nepatrný rast z predošlého dňa. Priemyselný index Dow Jones klesol o 0,4 percenta na 34 447,14 bodu.

Stúpol Microsoft a Amazon

Technologický Nasdaq sa vyvíjal trochu lepšie a oslabil iba o 0,1 percenta na 13 911,75 bodu. Podporili ho totiž tie isté veľké technologické spoločnosti, ktoré index vedú nahor už 18 mesiacov.

Microsoft stúpol o 0,4 percenta a firma Amazon si pripísala 0,5 percenta. Index menších spoločností Russell 2000 v stredu stratil 0,7 percenta a uzavrel na úrovni 2 327,13 bodu.

Burzy v Ázii posilnili

Ázijské akciové trhy vo štvrtok posilnili. Investori však budú pozorne sledovať údaje o americkej inflácii. Hlavnou otázkou je to, ako môže ovplyvniť mimoriadne nízke úrokové sadzby.

Ministerstvo práce USA totiž zverejní správu o vývoji spotrebiteľských cien krátko pred budúcotýždňovým zasadaním amerického Federálneho rezervného systému (Fed).

Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 0,3 percenta, hongkonský Hang Seng získal 0,2 percenta a index čínskej burzy Shanghai Composite posilnil o 0,6 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AmazonMicrosoft