Americký akciový trh uzavrel v negatívnom teritóriu

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Americký akciový trh v utorok uzavrel nižšie, pričom väčšiu časť dňa bol v negatívnom teritóriu. Investori vyhodnocovali správy o dobrých podnikových hospodárskych výsledkoch, ale aj aj rastúce znepokojenie z pandémie. Index S&P 500 klesol, keďže ho nadol zatlačili straty bánk a priemyselných firiem. Horšiemu poklesu indexu zabránili zisky niektorých veľkých technologických spoločností, ako sú Amazon a Facebook. Akcie menších firiem oslabili výraznejšie ako zvyšok trhu.

Strácal aj index menších firiem

Index S&P 500 si odpísal 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 3 849,52 bodu. Priemyselný index Dow Jones si pohoršil tiež o 0,1 percenta, a to na 30 937,04 bodu. Rovnako o 0,1 percenta oslabil aj technologický Nasdaq, ktorý uzavrel na hodnote 13 626,06 bodu, a index menších spoločností Russell 2000 sa prepadol o 0,6 percenta na 2 149,86 bodu.

Ázijské akciové trhy boli v stredu zmiešané. Investori čakali na stredajšie ukončenie zasadania amerického Federálneho rezervného systému (Fed). Predpokladá sa, že Fed nezmení svoju mimoriadne podpornú politiku vzhľadom na pomalý pokrok v potláčaní pandémie. Hlavný tokijský index Nikkei 225 stúpol o 0,3 percenta na 28 635,21 bodu. Index hongkonskej burzy Hang Seng posilnil o 0,1 percenta, ale juhokórejský index Kospi klesol o 0,6 percenta a čínsky Shanghai Composite v podstate stagnoval.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AmazonFacebook