Americký akciový trh uzavrel vyššie, prilepšili si aj ázijská burza či telekomunikačné firmy

Akciový trh, burza
Foto: SITA/AP

Americký akciový trh v stredu uzavrel vyššie. Investori totiž vyhodnocovali prevažne povzbudzujúcu sériu správ o ziskoch veľkých spoločností.

K firmám, ktorým sa darilo najviac, patrili technologické spoločnosti, maloobchodné reťazce a telekomunikačné firmy. Klesli iba energetické spoločnosti, keďže nadol zamierili ceny ropy.

Nahor išli malé firmy

Index S&P 500 stúpol o 1,6 percenta na 4 155,17 bodu, čiže na takmer dvojmesačné maximum. Priemyselný index Dow Jones si pripísal 1,3 percenta a uzavrel na úrovni 32 812,50 bodu.

Technologický Nasdaq vzrástol o 2,6 percenta na 12 668,16 bodu. Nahor zamierili aj malé firmy a index menších spoločností Russell 2000 si prilepšil o 1,4 percenta na 1 908,93 bodu.

Darilo sa aj ázijskej burze

Ázijské akciové trhy tiež vzrástli. Aj na týchto trhoch investori privítali povzbudzujúce správy o kvartálnych ziskoch veľkých firiem. Okrem toho sa zmiernilo napätie v súvislosti s návštevou šéfky Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiovej na Taiwane.

Hlavný japonský index Nikkei 225 vo štvrtok stúpol o 0,69 percenta, index hongkonskej burzy Hang Seng si pripísal 1,73 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite získal 0,76 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nancy Pelosiová