Americký akciový trh uzavrel vyššie, prispeli aj technologické spoločnosti či zhoda predstaviteľov centrálnej banky

Burza, obchodovanie, akciový trh
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Americký akciový trh v stredu uzavrel vyššie. Jeho rast nasledoval po zverejnení záznamu z ostatného zasadania Federálneho rezervného systému (Fed), ktorý ukázal zhodu predstaviteľov centrálnej banky USA v názore, že onedlho bude vhodné menšie zvyšovanie úrokov. Naznačuje to, že tvorcovia menovej politiky pozorujú známky pravdepodobného zmierňovania inflácie.

Prispeli technologické spoločnosti

Veľkou mierou k stredajšiemu rastu trhu prispeli technologické spoločnosti a niektoré veľké maloobchodné reťazce. Výrobca čipov Nvidia stúpol o tri percentá a spoločnosť Target si pripísala 3,5 percenta.

Stavebné firmy podnikajúce vo výstavbe obytných budov si prilepšili po vládnej správe, ktorá ukázala, že predaj nových domov na trhu USA v októbri vzrástol viac, ako sa očakávalo. Akcie spoločnosti Lennar zdraželi o 1,6 percenta a firma D.R. Horton získala 2,2 percenta.

Indexy

Index S&P 500 si pripísal 0,6 percenta a uzavrel na úrovni 4 027,26 bodu. Priemyselný index Dow Jones vzrástol o 0,3 percenta na 34 194,06 bodu. Technologický Nasdaq si prilepšil o jedno percento na 11 285,32 bodu. Index menších spoločností Russell 2000 tiež vzrástol, a to o 0,2 percenta na 1 863,52 bodu.

Väčšina ázijských akciových trhov posilnila. Hlavný japonský index Nikkei 225 vo štvrtok stúpol o 0,95 percenta. Index hongkonskej burzy Hang Seng si prilepšil o 0,74 percenta, ale čínsky akciový index Shanghai Composite si o 0,25 percenta pohoršil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie D.R. HortonFederálny rezervný systém (Fed)LennarNvidiaTarget