Asset Management Slovenskej sporiteľne s polročným ziskom cez 723 tis. eur

Obchodovanie
Ilustračné foto, pixabay.com


Spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne (SLSP) zaznamenala v prvom polroku čistý zisk 723,5 tis. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa zverejnených informácií nárast o 4,6 %. Čistá hodnota majetku bola na konci júna na úrovni 4,7 mil. eur.

Výnosy z poplatkov a provízií dosiahli za šesť mesiacov 5,1 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je to pokles o 12,2 %. Náklady na poplatky a provízie sa znížili o 16 % na 3,2 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií tak poklesli o 4,8 % na 1,88 mil. eur.

V minulom roku firma evidovala pokles zisku o 12,2 % na 1,23 mil. eur. Služby spoločnosti v minulom roku využívalo vyše 205 tisíc klientov. Hodnota majetku v podielových fondoch ku koncu roka dosiahla zhruba 1,5 mld. eur. Dominantným produktom spoločnosti bol predaj zmiešaných fondov.

O spoločnosti

Správcovská spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne bola založená 21. júna 2001 a do Obchodného registra SR bola zaregistrovaná 25. septembra 2001. Jediným akcionárom spoločnosti je Erste Asset Management, GmbH. Hlavnou materskou spoločnosťou je Erste Group Bank AG.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Asset Management Slovenskej sporiteľne