Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Obchodovanie
Ilustračné foto, pixabay.com

Čistý zisk spoločnosti sa vlani v medziročnom porovnaní znížil o 12,2 %.

Spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne dosiahla v minulom roku čistý zisk 1,23 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa zverejnených informácií pokles o 12,2 %. Výnosy z poplatkov a provízií poklesli o 3,5 % na 11,52 mil. eur a náklady na ne sa znížili o 1,7 % na 7,62 mil. eur. Celkové čisté výnosy z poplatkov a provízií zaznamenali tak pokles o 6,7 % na 3,9 mil. eur.

Služby spoločnosti v minulom roku využívalo vyše 205 tisíc klientov. Hodnota majetku v podielových fondoch ku koncu roka dosiahla zhruba 1,5 mld. eur. Dominantným produktom spoločnosti bol predaj zmiešaných fondov. Portfóliá týchto podielových fondov sú rozložené do všetkých hlavných tried aktív na trhu, a to akcií, dlhových investícií, v niektorých prípadoch aj do realitných a alternatívnych investícií.

V tomto roku by sa malo podľa odhadov firmy stále najviac dariť rizikovejším aktívam, akými sú akcie, podnikové dlhopisy v neinvestičnom stupni a štátne dlhopisy rozvíjajúcich sa trhov. V tejto oblasti spoločnosť očakáva aj keď nižší, ale stále kladný rast. Naopak, najmenej atraktívnymi by mali byť štátne dlhopisy krajín EÚ, ktorých výnosy sú na nízkych úrovniach.

O spoločnosti

Správcovská spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne bola založená 21. júna 2001 a do Obchodného registra SR bola zaregistrovaná 25. septembra 2001. Jediným akcionárom spoločnosti je Erste Asset Management, GmbH. Hlavnou materskou spoločnosťou je Erste Group Bank AG.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom