Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto, pixabay.com
15. 07. 2019 10:54 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Čistý zisk spoločnosti sa vlani v medziročnom porovnaní znížil o 12,2 %.

Spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne dosiahla v minulom roku čistý zisk 1,23 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa zverejnených informácií pokles o 12,2 %. Výnosy z poplatkov a provízií poklesli o 3,5 % na 11,52 mil. eur a náklady na ne sa znížili o 1,7 % na 7,62 mil. eur. Celkové čisté výnosy z poplatkov a provízií zaznamenali tak pokles o 6,7 % na 3,9 mil. eur.

Služby spoločnosti v minulom roku využívalo vyše 205 tisíc klientov. Hodnota majetku v podielových fondoch ku koncu roka dosiahla zhruba 1,5 mld. eur. Dominantným produktom spoločnosti bol predaj zmiešaných fondov. Portfóliá týchto podielových fondov sú rozložené do všetkých hlavných tried aktív na trhu, a to akcií, dlhových investícií, v niektorých prípadoch aj do realitných a alternatívnych investícií.

V tomto roku by sa malo podľa odhadov firmy stále najviac dariť rizikovejším aktívam, akými sú akcie, podnikové dlhopisy v neinvestičnom stupni a štátne dlhopisy rozvíjajúcich sa trhov. V tejto oblasti spoločnosť očakáva aj keď nižší, ale stále kladný rast. Naopak, najmenej atraktívnymi by mali byť štátne dlhopisy krajín EÚ, ktorých výnosy sú na nízkych úrovniach.

O spoločnosti

Správcovská spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne bola založená 21. júna 2001 a do Obchodného registra SR bola zaregistrovaná 25. septembra 2001. Jediným akcionárom spoločnosti je Erste Asset Management, GmbH. Hlavnou materskou spoločnosťou je Erste Group Bank AG.

Odporúčané články

Zisk Privatbanky v prvom polroku mierne poklesol Prvá stavebná sporiteľňa v prvom polroku s rastom zisku

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Zákazník zastrelil čašníka na predmestí Paríža, na svoj sendvič vraj čakal pridlho Na Aljaške bolo teplo ako ešte nikdy, priemerná teplota bola v júli o tri stupne vyššia Rodové rozdiely na Slovensku stále pretrvávajú, platí to najmä v oblasti práce a kariéry Aktualizované: Pri Zavare havarovalo auto a začalo horieť, zomrela mladá spolujazdkyňa Pri bombovom útoku na svadbe v Kábule zahynuli desiatky ľudí, Taliban sa od činu dištancoval Video: Malý dugong, ktorý sa stal hviezdou internetu, zomrel po prehltnutí plastov Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Tri európske krajiny chcú vyššiu daň na mäso, aby ľudí prešla chuť

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X