Asset Management SLSP chce pokračovať v raste objemu spravovaných aktív

Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Richard Drew


Spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne (SLSP) chce pokračovať v rastúcom trende objemu spravovaných aktív. „Tým si chceme ešte viac zlepšiť pozíciu jednej z vedúcich spoločností na trhu kolektívneho investovania na Slovensku. Chceme to dosiahnuť hlavne vďaka podpore predaja aktívne riadených zmiešaných fondov,“ povedal pre agentúru SITA riaditeľ úseku podpory predaja Asset Managementu Slovenskej sporiteľne Pavol Vejmelka.

V rámci produktovej ponuky spoločnosť očakáva, že sa bude zvyšovať aj počet uzatvorených zmlúv o pravidelnom investovaní. Z toho bude vyplývať podľa Vejmelku aj rastúci objem v príslušných typoch fondov, ku ktorým sa tieto produkty zriaďujú.

Bližšie k ľuďom

„Z pohľadu distribučných kanálov očakávame pokračovanie spolupráce so Slovenskou sporiteľňou, Erste Private Banking, ako aj ďalší rozvoj v oblasti spolupráce s inštitucionálnymi klientmi. Investičné produkty chceme dostať aj bližšie k ľuďom, už dnes ich zobrazujeme v Georgeovi a v budúcnosti plánujeme umožniť klientom cez Georgea tieto produkty aj nakupovať,“ poznamenal Vejmelka.

V prvom polroku dosiahla spoločnosť čistý zisk 723,5 tis. eur pri medziročnom náraste o 4,6 %. Výnosy z poplatkov a provízií poklesli o 12,2 % na 5,1 mil. eur. Náklady na poplatky a provízie sa znížili o 16 % na 3,2 mil. eur. Celkovo tak čisté výnosy z poplatkov a provízií poklesli o 4,8 % na 1,88 mil. eur. „V porovnaní s prvým polrokom predchádzajúceho roka klesli čisté výnosy z poplatkov a provízií hlavne v dôsledku nižších výnosov zo vstupných poplatkov, čo bolo spôsobené nižšími hrubými predajmi. Výpadok v čistých výnosoch z poplatkov a provízií vykompenzovalo kladné precenenie investícií v majetku správcovskej spoločnosti,“ dodal Vejmelka.

O spoločnosti

Správcovská spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne bola založená 21. júna 2001 a do Obchodného registra SR bola zaregistrovaná 25. septembra 2001. Jediným akcionárom spoločnosti je Erste Asset Management, GmbH. Hlavnou materskou spoločnosťou je Erste Group Bank AG.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Vejmelka
Firmy a inštitúcie Asset Management Slovenskej sporiteľne