Ázijská burza sa v úvode týždňa vyvíjala zmiešane, jej akcie poškodzujú inflácia či rastúce úrokové sadzby

Akciový trh v Ázii
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol v pondelok zmiešaný po tom, ako sa americký index S&P 500 v piatok dostal o viac ako 20 percent pod úroveň svojej kulminácie zo začiatku tohto roka.

Návšteva Bidena v Japonsku

Inflácia a rastúce úrokové sadzby, vojna na Ukrajine a spomaľovanie čínskej ekonomiky totiž poškodzujú hodnotu akcií a vyvolávajú obavy z možnej recesie v USA. Investori čakajú na zverejnenie záznamu z ostatného zasadania amerického Federálneho rezervného systému (Fed).

Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 0,98 percenta. Pomohlo tomu očakávanie, že výsledkom návštevy amerického prezidenta Joea Bidena v Japonsku bude iniciatíva o hospodárskej spolupráci.

Pohoršili si indexy hongkonskej burzy

Indicko-tichomorský ekonomický rámec podľa Bieleho domu pomôže Spojeným štátom americkým a ázijským hospodárstvam užšie spolupracovať v takých oblastiach, ako sú dodávateľské reťazce, digitálny obchod, čisté energie, ochrana zamestnancov a boj proti korupcii.

Index hongkonskej burzy Hang Seng si však odpísal 1,25 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite si pohoršil o 0,09 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Joe Biden
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)