Ázijské akciové trhy posilnili, pomohli im aj lepšie ekonomické vyhliadky

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Ázijské akciové trhy v pondelok posilnili, keďže investori čakajú na stredajšie zverejnenie amerických kvartálnych ekonomických dát. Okrem toho má v stredu zverejniť správu zo svojho zasadania americký Federálny rezervný systém (Fed), hoci sa nepredpokladajú nijaké prekvapenia.

Náladu investorov povzbudili rozhodnutia amerických súdov, ktoré odmietli podania prezidenta Donalda Trumpa voči výsledkom volieb z 3. novembra. Odmietaním priznania svojej porážky totiž Trump vyvolal na trhoch nervozitu.

Singapur vylepšil odhad

Pozitívnou správou pre obchodovanie na ázijských trhoch bola aj pondelková informácia o tom, že Singapur vylepšil odhad vývoja ekonomiky v treťom kvartáli a uviedol, že sa medziročne zmenšila len o 5,8 percenta. Podľa predchádzajúceho odhadu hospodárstvo Singapuru kleslo o 7 percent.

Čínsky akciový index Shanghai Composite posilnil o 1 percento, index hongkonskej burzy Hang Seng si prilepšil o 0,05 percenta a juhokórejský index Kospi vzrástol o 1,9 percenta. Na japonskom akciovom trhu sa v pondelok pre štátny sviatok neobchodovalo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump