BNP Paribas Cardif Poisťovňa zvýšila vlani predpis poistného na viac ako 33 mil. eur

Poistenie auto
Foto: ilustračné, Getty Images

BNP Paribas Cardif Poisťovňa, ktorá pôsobí najmä v oblasti poistenia schopnosti splácať úver, dosiahla v minulom roku hrubé predpísané poistné vo výške 33,4 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa vyjadrení spoločnosti znamená nárast o 13 %. Napriek tomu pre nárast hodnoty obstarávacích nákladov na poistné zmluvy, ako aj pre zvýšenie prevádzkových nákladov spoločnosť evidovala vlani pokles čistého zisku o 8 % na 1,4 mil. eur.

Výsledky boli podľa firmy pozitívne

Keďže investičná politika firmy je konzervatívna a väčšinu finančných investícií tvoria termínované vklady v bankách a korporátne dlhopisy, na výsledok z investičnej činnosti tak vplývali celkové podmienky na slovenskom finančnom trhu s nízkymi úrokovými sadzbami. Napriek tomu spoločnosť uviedla, že v roku 2019 dosiahla pozitívne výsledky. Zamerala sa vlani na zdokonalenie produktového portfólia a súvisiacich služieb, pokračovala v spolupráci s partnermi z oblastí telekomunikačných operátorov, prehĺbila spoluprácu s partnermi z oblastí bankových a nebankových finančných inštitúcií, ako aj špecializovaných retailových predajcov.

BNP Paribas Cardif Poisťovňa, ktorá do konca februára 2019 fungovala ešte pod názvom Poisťovňa Cardif Slovakia, pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 2000 a patrí do skupiny BNP Paribas. Na Slovensku funguje najmä ako poskytovateľ poistného produktu poistenia schopnosti splácať úver distribuovaný v spolupráci s bankami, lízingovými spoločnosťami a spoločnosťami poskytujúcimi nákupy na splátky, osobné pôžičky alebo kreditné karty. Časť poskytnutého poistného zabezpečenia predstavujú aj produkty iného typu poistnej ochrany, ako je napríklad poistenie predĺženej záruky, poistenie osobných vecí a karty, poistenie náhodného poškodenia zakúpeného tovaru, poistenia GAP, poistenie pravidelných platieb, alebo poistenie mobilných zariadení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BNP Paribas Cardif Poisťovňa