Bratislavská burza v uplynulom týždni posilnila o necelé dva body

BCPB obchodovanie
Ilustračné foto SITA/Marián Peiger

Počas skráteného týždňa sa darilo najmä akciám VÚB banky.

Slovenský akciový index SAX v uplynulom skrátenom týždni posilnil o 1,82 bodu na 347,09 bodu. Dopomohli mu k tomu predovšetkým akcie VÚB banky, posilnili však aj cenné papiere spoločnosti Tatry mountain resorts. Naopak, oslabili akcie Biotiky.

Akcie VÚB banky si medzitýždenne polepšili o 3 % na 170 eur a cenné papiere firmy Tatry mountain resorts zhodnotili o 0,7 % na 30 eur. Akcie farmaceutickej firmy Biotika oproti predchádzajúcemu týždňu stratili 1,3 % a vo štvrtok obchodovanie zatvárali na úrovni 30 eur. Bez zmeny zostali akcie Best Hotel Properties na úrovni 3,04 eur, OTP Banky Slovensko na 1 eure, SES Tlmače na 1,01 eur a Slovnaftu na úrovni 100 eur.

Akciový index Burzy cenných papierov v Bratislave (BCPB) otváral v pondelok obchodovanie na úrovni 345,27 bodu. Hneď v pondelok však oslabil o 7,43 bodu na 337,84 bodu. Následne v utorok posilnil o 1,9 bodu, rovnako o 1,9 bodu však vzápätí v stredu oslabil. Rozhodujúci vývoj v uplynulom týždni tak zaznamenal vo štvrtok, kedy si polepšil o 9,25 bodu na záverečných 347,09 bodu. V piatok sa už kvôli sviatku na bratislavskej burze neobchodovalo.

V uplynulom týždni sa na bratislavskej burze neuzavreli žiadne priame obchody. Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahol 571,3 tis. eur a všetko to boli anonymné obchody. Na obchody s akciami pripadlo 77,1 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovala suma 1,9 mil. eur, takisto bez priamych obchodov. Na obchody s akciami pripadlo 462,3 tis. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BCPB Burza cenných papierov v Bratislave, a.s.