Britská finančná platforma Revolut zvýšila kapitál o 500 mil. USD

fondy, graf
Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Britská globálna finančná platforma Revolut, ktorá má po celom svete viac ako 10 mil. zákazníkov, získala dodatočný kapitál v objeme 500 mil. USD. Motorom nového kola získavania financií bola americká investičná spoločnosť TCV, ale účastníkmi bolo aj viacero existujúcich investorov. Najnovšie kolo získavania financií znamená, že hodnota firmy Revolut je 5,5 mld. USD, čiže je jednou z najhodnotnejších fintech firiem vo svete.

Nový kapitál firma Revolut použije na posilnenie hlavných retailových služieb a ponuky pre firmy na existujúcich trhoch s osobitným zameraním na rozvoj produktov. Budúce plány zahŕňajú úverové služby pre retailových a firemných klientov, rozšírenie sporiacich účtov s vysokými úrokmi mimo Veľkú Britániu, ďalšie zlepšenie služieb pre zákazníkov a uvedenie bankových operácií v rámci Európy.

Firma hovorí o prejavení dôvery

„Našou misiou je budovanie globálnej finančnej platformy, jednotnej aplikácie, v ktorej naši zákazníci môžu manažovať všetky svoje denné finančné operácie a táto investícia demonštruje dôveru investorov voči nášmu podnikateľskému modelu,“ povedal Nik Storonsky, zakladateľ a generálny riaditeľ firmy Revolut.

Firma od svojho vzniku v roku 2015 vo Veľkej Británii významne expandovala nad rámec devízového trhu a pridala také služby, ako je obchodovanie s akciami bez poplatkov, kryptomenami či spravovanie podnikateľských účtov. Firma sídli v Londýne, má 2-tis. zamestnancov v 23 kanceláriách a je jednou za najväčších fintech spoločností na svete.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nik Storonsky
Firmy a inštitúcie Revolut