Bývalému šéfovi Wells Fargo doživotne zakázali prácu v bankovníctve

Wells Fargo
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Vogel

Americkí federálni regulátori uložili bývalému generálnemu riaditeľovi banky Wells Fargo Johnovi Stumpfovi pokutu v sume 17,5 mil. USD pre jeho rolu v škandále banky súvisiacom s jej praktikami pri predaji produktov. John Stumpf zároveň akceptoval celoživotný zákaz práce v bankovom odvetví.

Americký úrad pre bankový dozor zároveň oznámil, že zažaloval ďalších piatich bývalých manažérov Wells Fargo a navrhuje sankciu v celkovej sume 37,5 mil. USD pre ich účasť na zlých praktikách banky. Dvaja iní manažéri banky sa s regulátormi dohodli na urovnaní a zaplatení miliónových pokút.

Ide o prvý prípad, keď americkí regulátori potrestali individuálnych manažérov pre zlé praktiky banky Wells Fargo. Banka zaplatila pokuty v objeme stoviek miliónov dolárov za to, že podnecovala zamestnancov, aby otvorili milióny falošných účtov v záujme splnenia nerealistických cieľov v predaji produktov. Bývalý generálny riaditeľ Wells Fargo a ďalší jej manažéri sa vzdali aj odmien a platov v sume desiatok miliónov dolárov, ale išlo o výsledok krokov samotnej banky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe John Stumpf
Firmy a inštitúcie Wells Fargo