Čas na podanie daňového priznania máte len do konca marca, môžete však požiadať o odklad

Daňové priznanie
Čas na podanie daňového priznania je len do konca marca. Foto: ilustračné, SITA/Katarína Acél - Gáliková

Daňové priznania k dani z príjmov sa v tomto roku podávajú v štandardnom termíne do konca marca tohto roka. Daňové priznanie za vlaňajšok je povinný podať daňovník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v roku 2020 presiahli sumu 2 207,10 eura.

Vyplnené daňové priznanie s prílohami alebo vyhlásenie s prílohami môžu daňovníci na daňový úrad odoslať elektronicky, poštou alebo osobne doručiť do podateľne na daňovom úrade. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Hromadný odklad nebude

Lehota na podanie daňového priznania sa v tomto roku nemá hromadne posúvať pre všetkých daňovníkov. Vlani sa pritom lehota na podanie daňového priznania a zaplatenie dane za rok 2019 novelou zákona pre koronakrízu posunula až na 2. november 2020.

Tento rok môžu daňovníci využiť štandardnú možnosť individuálne si odložiť podanie daňového priznania k dani z príjmov bez udania dôvodu o tri mesiace, resp. o šesť mesiacov v prípade príjmov zo zahraničia.

„Stačí na to vyplniť jednoduché oznámenie, ktoré je dostupné na portáli finančnej správy a oznámiť túto skutočnosť finančnej správe do 31. marca 2021 vrátane,“ uviedla Rybanská.

Dôvod netreba uvádzať

Odložiť si podanie daňového priznania o tri mesiace môžu fyzické aj právnické osoby bez udania dôvodu a finančná správa takéto oznámenie akceptuje.

Oznámenie o odložení daňového priznania doručujú povinne elektronicky komunikujúce osoby finančnej správe elektronicky, pre ostatných existuje možnosť zaslať oznámenie prostredníctvom pošty, kuriérom či doručiť na daňový úrad,“ dodala hovorkyňa finančnej správy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR