Česko a Rakúsko zostali na čele v počte kartových transakcií Slovákov, hovorí Tatra banka

Karty
Ilustračné foto. pixabay.com

Česká republika a Rakúsko sú naďalej na prvých dvoch miestach v počte transakcií platobnými kartami, ktoré slovenskí zákazníci Tatra banky uskutočnili v júni a júli tohto roka v zahraničí. Objem transakcií v top desiatich krajinách sa oproti tým istým mesiacom minulého roka prepadol o vyše 38 %. Dôvodom je vplyv koronakrízy. „Po otvorení hraníc a uvoľnení opatrení objem kartových transakcií v zahraničí stúpol, avšak v porovnaní s minulým rokom je to pri top 10 krajinách stále len 61 % objemu,“ informovala v pondelok hovorkyňa Tatra banky Zuzana Žiaranová.

Skokanom v rebríčku sa stalo Holandsko, ktoré sa posunulo z dvanásteho miesta v roku 2019 na siedme miesto v roku 2020. V Chorvátsku, obľúbenej dovolenkovej destinácii Slovákov, objem realizovaných transakcií klesol o vyše 47 %. Krajina pri Jadranskom mori tak podľa tohto kritéria v rebríčku klesla z vlaňajšieho tretieho na tohtoročné piate miesto. V prípade Talianska je pokles transakcií až o 80 %, následkom čoho sa krajina prepadla na ôsmu pozíciu, pričom vlani bola na šiestej. Vlani deviate Španielsko z desiatky krajín vypadlo.

Po Česku a Rakúsko je v rebríčku tretie Nemecko, ktoré bolo vlani piate. Maďarsko zostalo na štvrtej priečke, Poľsko sa posunulo o jednu pozíciu na šiestu, podobne ako Francúzsko z desiateho na deviate miesto. Desiatku uzatvára Veľká Británia, ktorá oproti vlaňajšku klesla o dve miesta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Tatra banka