ČSOB stavebná sporiteľňa dosiahla ku koncu septembra čistý zisk 961-tisíc eur

|
Foto: Ilustračné, SITA/Michal Burza

ČSOB stavebná sporiteľňa dosiahla od začiatku januára do konca septembra tohto roka čistý zisk 961-tisíc eur. V medziročnom porovnaní je to podľa účtovnej závierky nárast o 86,6 %.

Čisté úrokové výnosy ako aj čisté výnosy z poplatkov a provízií klesli, no spoločnosti sa znížili prevádzkové náklady a zároveň rozpustila opravné položky. V rámci obchodnej produkcie stav úverov a pohľadávok voči klientom sa v porovnaní so stavom z konca vlaňajška znížil o 5,3 % na 117,1 mil. eur a prijaté vklady od klientov o 10 % na 163,2 mil. eur.

V minulom roku dosiahla ČSOB stavebná sporiteľňa, ktorá je v rámci trhu stavebného sporenia na Slovensku najmenšou spoločnosťou, čistý zisk 833-tisíc eur. V medziročnom porovnaní je to pokles o 28 %. Rok predtým sa spoločnosti darilo. Jej čistý zisk v roku 2019 medziročne vzrástol až o 74,2 % na 1,16 mil. eur. Je to zároveň najvyššia úroveň zisku od roku 2016.

ČSOB stavebná sporiteľňa

Sporiteľňa vznikla na Slovensku v júni 2000. Licenciu na činnosť stavebnej sporiteľne získala v októbri 2000 a svoje služby začala poskytovať 1. decembra 2000. Firma je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou ČSOB SR, ktorá patrí do belgickej skupiny KBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČSOB stavebná sporiteľňaKBC