ČSOB stavebná sporiteľňa v prvom polroku s rastom zisku

|
Ilustračné foto| SITA/Michal Burza|ČSOB

ČSOB stavebná sporiteľňa, ktorá je v rámci trhu stavebného sporenia na Slovensku najmenšou spoločnosťou, dosiahla v prvom polroku čistý zisk 307-tisíc eur. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je to nárast, keďže ku koncu júna minulého roka to bol zisk 97-tisc eur. Čisté úrokové výnosy spoločnosti, ktoré sú zatiaľ ešte stále najväčším zdrojom príjmu bánk, mierne stúpli o 8,1 % na 2,4 mil. eur. Stav klientských úverov medziročne poklesol o 7,9 % na 126,58 mil. eur a záväzky voči klientom klesli o 12,4 % na 189 mil. eur.

V minulom roku sa spoločnosti darilo. Jej čistý zisk medziročne vzrástol až o 74,2 % na 1,16 mil. eur. Je to zároveň najvyššia úroveň zisku od roku 2016. Tento výsledok firma dosiahla podľa jej vyjadrení vďaka cielenému predaju výnosnejších úverových produktov. Výraznou mierou prispeli k dosiahnutému výsledku aj kontinuálne opatrenia na strane nákladov, ktoré sa podarilo znížiť.

O spoločnosti

ČSOB stavebná sporiteľňa vznikla na Slovensku v júni 2000. Licenciu na činnosť stavebnej sporiteľne získala v októbri 2000 a svoje služby začala poskytovať 1. decembra 2000. Firma je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou ČSOB SR, ktorá patrí do belgickej skupiny KBC.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČSOB stavebná sporiteľňa