Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
|
Ilustračné foto| SITA/Michal Burza|ČSOB
22. 08. 2019 10:20 AktualitySlovensko od voFinanciach.skSITA

ČSOB stavebnej sporiteľni klesol polročný zisk o vyše 75 %

ČSOB stavebnej sporiteľni v prvom polroku poklesla ziskovosť. Ako vyplýva z účtovnej závierky, kým vlani ku koncu júna evidovala čistý zisk na úrovni 392 tis. eur, v tomto roku na konci šiesteho mesiaca to bola suma 97 tis. eur. Spoločnosti klesli tak čisté úrokové výnosy, ako aj čisté výnosy z poplatkov a provízií. Mierne stúpli aj prevádzkové náklady.

V minulom roku zisk firmy vzrástol o 36 % na 664 tis. eur. „Tento výsledok sme dosiahli vďaka dôrazu na predaj výnosnejších úverových produktov a zároveň kontinuálnou snahou o zefektívňovanie prevádzky stavebnej sporiteľne a jej procesov,“ uviedla firma vo výročnej správe. Jej prevádzkové náklady totiž poklesli. Straty zo znehodnotenia boli v porovnaní s rokom 2017 nižšie a mali tak pozitívny vplyv na hospodársky výsledok spoločnosti.

Spoločnosť v minulom roku urobila rôzne strategické zmeny, z ktorých najvýznamnejšou bol predaj úverových produktov zameraných primárne na účely rekonštrukcie a modernizácie bývania. Snaha regulátora spomaliť narastajúcu zadlženosť obyvateľstva sa prejavila aj na obchodných výsledkoch stavebnej sporiteľne. Prísnejšie posudzovanie platobnej kapacity významne obmedzilo podľa vyjadrení firmy možnosti získať úver pre klientov, ktorí sú tradičnou cieľovou skupinou stavebných sporiteľní. Primárne sa to prejavilo na objeme novo poskytnutých úverov.

O spoločnosti

ČSOB stavebná sporiteľňa vznikla na Slovensku v júni 2000. Licenciu na činnosť stavebnej sporiteľne získala v októbri 2000 a svoje služby začala poskytovať 1. decembra 2000. Firma je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou ČSOB SR, ktorá patrí do belgickej skupiny KBC.

K téme

Spoločnosť Tatra Asset Management s polročným ziskom takmer 5 mil. eur Asset Management Slovenskej sporiteľne s polročným ziskom cez 723 tis. eur

Témy

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Koalícia podľa Matoviča funguje na kúpených hlasoch, pustil sa aj do KDH a progresívcov Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Premiér Pellegrini ostáva vo funkcii, za jeho odvolanie hlasovalo 62 poslancov Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Muž chcel zrejme spáchať samovraždu, ale z mosta spadol na motorkára Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X