DDS AXA mala za vlaňajšok tretinový pokles čistého zisku na 838-tisíc eur

AXA
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Michael Sohn

Doplnková dôchodková spoločnosť (DDS) AXA, ktorá sa od 15. januára tohto roka premenovala na DDS Uniqa, dosiahla v minulom roku čistý zisk 838-tisíc eur. Oproti roku 2019 sa tak čistý zisk firmy znížil o 452-tisíc eur.

Celkové výnosy firmy za vlaňajšok predstavovali 5 miliónov eur a celkové náklady takmer 4 milióny eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení DDS AXA za rok 2020, ktorú zverejnila spoločnosť.

Výnosy vo forme poplatkov od klientov

Výnosy spoločnosť vlani dosiahla výlučne vo forme poplatkov od klientov.

„Pozitívny výsledok hospodárenia sa podarilo dosiahnuť hlavne vďaka výnosom za správu a zhodnotenie doplnkových dôchodkových fondov,“ uviedla dôchodková firma. Koncom minulého roka mala spoločnosť takmer 159-tisíc klientov.

Objem majetku v spravovaných dôchodkových fondoch v porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástol o 13 % na približne 398 mil. eur. Správca dobrovoľných penzijných úspor mal ku koncu minulého roka 15-percentný podiel na trhu doplnkového dôchodkového sporenia.

Poisťovňa Uniqa dokončila akvizíciu časti AXA

Poisťovňa Uniqa v polovici októbra minulého roka dokončila akvizíciu vybraných spoločností AXA. AXA Group previedla akcie na Uniqa Insurance Group.

Predmetom akvizície boli životné a neživotné poisťovne, penzijné fondy a servisné spoločnosti AXA v Poľsku, Českej republike a na Slovensku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DDS Uniqapoisťovňa Uniqa