Deväťmesačný zisk ČSOB sa znížil na 33 miliónov eur

|
Foto: Ilustračné, SITA/Michal Burza

ČSOB evidovala ku koncu septembra medziročný pokles zisku. Ako vyplýva z účtovnej závierky, deväťmesačný zisk sa znížil o 23,4 % na 33 mil. eur. Banke klesli tak čisté úrokové výnosy, ako aj čisté výnosy z poplatkov a provízií. Zároveň zaznamenala vyššiu tvorbu opravných položiek a rezerv. Tie sa podľa vyjadrení banky zvýšili pre stále otázny vývoj pandémie COVID-19 a jej predpokladaného dopadu na ekonomiku.

Spoločnosť posúdila možné vplyvy pandémie COVID-19 na svoju obchodnú činnosť a ku koncu septembra neidentifikovala žiaden vplyv, ktorý by bol v rozpore s predpokladom ďalšieho nepretržitého pokračovania činnosti. Spoločnosť monitoruje vývoj pandémie COVID-19 a jej predpokladané dopady na ekonomiku a neustále pracuje na zmiernení negatívnych dopadov na klientov, zamestnancov, obchodnú činnosť ako aj na všetky zainteresované strany.

O spoločnosti

ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie ČSOB Československá obchodná banka