DSS VÚB Generali dosiahla výnosy takmer sedem miliónov eur, ale čistý zisk bol nižší až o pätinu

Vub banka.jpg
Foto: VÚB banka

Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) VÚB Generali dosiahla v minulom roku čistý zisk 6,9 milióna eur. Oproti roku 2019 sa tak čistý zisk spoločnosti znížil o pätinu, resp. o 1,8 milióna eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení DSS VÚB Generali za rok 2020, ktorú zverejnila spoločnosť.

Celkové výnosy spoločnosti tvorili 11,2 milióna eur a celkové náklady 2,5 milióna eur. Výnosy z poplatkov od klientov vykázala spoločnosť za minulý rok vo výške 10,8 milióna eur, z toho 4,2 milióna eur tvoril poplatok za zhodnotenie majetku vo fondoch.

Finančné výnosy sa vlani na celkových výnosoch podieľali sumou 398-tisíc eur. Náklady firmy na odplaty a provízie za vlaňajšok predstavovali 428-tisíc eur a personálne náklady 1,2 milióna eur. Ostatné prevádzkové náklady vykázala spoločnosť ku koncu decembra minulého roka na úrovni 676-tisíc eur.

Akcionármi DSS VÚB Generali, a. s. sú s rovnakým podielom Všeobecná úverová banka, a. s. a Generali Slovensko poisťovňa, a. s. V súčasnosti dôchodková spoločnosť spravuje penzijné úspory svojich klientov v celkovej sume 1,94 miliardy eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DSS VÚB GeneraliVÚB