Eximbanka bude mať nových členov dozornej rady, pôvodných vláda odvolala

Podpis, dokumenty
pixabay.com/ilustračné foto

Vláda v stredu odvolala členov dozornej rady Eximbanky a zároveň vymenovala nových. Rezort financií to zdôvodnil potrebou personálnych zmien. Rozhodli sa odvolať Attilu Bencze, Romana Bánoczaya, Mareka Ročkára a Mariána Podoláka. Na ich pozície sa rozhodla vláda vymenovať Ľuboslavu Alexikovú, Roberta Kretta, Gabriela Havrillu a Lenku Ostrožlíkovú.

Ľuboslava Alexíková naposledy pracovala ako interný audítor v Prima banke. Predtým pôsobila ešte v Sberbank Slovensko, ktorú neskôr Prima banka kúpila. Robert Krett je konateľom spoločnosti Elag Slovakia, ktorá sa venuje prenájmu priestorov. Taktiež je majiteľom firmy Kreatim, ktorá sa venuje poradenstvu v oblasti financií pre privátnych a korporátnych klientov, či získavaniu zdrojov potrebných na rozbeh podnikania.

Gabriel Havrilla je zakladajúcim partnerom v advokátskej spoločnosti Havrilla & Co. Lenka Ostrožlíková od roku 2005 pracovala na ministerstve financií. Najprv ako vedúca oddelenia správy špecifických operácií, neskôr ako riaditeľka odboru štátnych podnikov a špecifických operácií štátu.

Exportno-importnú banku zriadili zákonom z roku 1997. Poslaním Eximbanky je podpora slovenského exportu prostredníctvom bankových a poisťovacích aktivít. Jej úlohou je zlepšiť hospodársku výmenu Slovenskej republiky so zahraničím a zvýšiť konkurencieschopnosť slovenských výrobcov na zahraničných trhoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Eximbanka