Generali Poistovňa v minulom roku rástla, pripísala si zisk viac ako 20 miliónov eur

Generali
Generali Poisťovňa v minulom roku rástla. Foto: ilustračné, Generali Poisťovňa, a.s.

Generali Poisťovňa dosiahla v minulom roku zisk 22,8 mil. eur pri medziročnom raste o 124 %. Ako ďalej uviedla vo výročnej správe, napriek prebiehajúcej pandémii COVID-19 bol rok 2020 rokom pokračujúceho rastu.

Viac o téme: Koronavírus

Spoločnosť dosiahla celkové hrubé predpísané poistné 274,2 mil. eur, z čoho neživotné poistenie tvorilo 163,6 mil. eur a životné poistenie 110,6 mil. eur.

Vyššie náklady pre homeoffice

Celkové predpísané poistné firme medziročne stúplo o 5,1 %. V neživotnom poistení to bol rast o 6,7 % a životné poistenie medziročne stúplo o 2,7 %.

Mierne poisťovni stúpli náklady pre vyššie investície do digitalizácie a nákup technického vybavenia pre zamestnancov na ich prácu z domu, ale aj dodatočným nákupom hygienických prostriedkov. Aj napriek týmto nečakaným výdavkom ostala spoločnosť zisková.

Početné novinky

V životnom poistení vlani prišla spoločnosť s početnými novinkami, ktorými reagovala na požiadavky klientov. Výrazným ťahúňom minulého roka však bol podľa vyjadrení firmy segment poistenia motorových vozidiel s nárastom predpísaného poistného o 14,1 %.

Prispeli k tomu obe produktové línie, ako povinné zmluvné poistenie s nárastom o 15,3 %, tak aj havarijné poistenie o 13 %. Poistenie personálneho majetku stúplo o 14,2 %.

Mimoriadne náročný rok

Naopak, pandémia spôsobila výrazný prepad v predaji cestovného poistenia o 51 %. Európska cestovná poisťovňa, ktorá patrí pod Generali, má za sebou mimoriadne náročný rok, keď oproti predchádzajúcemu roku prepadla o 61,4 %. Dôvodom bolo takmer úplné zastavenie mobility všetkého druhu, vrátane turizmu či dovoleniek.

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou talianskej skupiny Generali, ktorá pôsobí vo viac ako 50 krajinách sveta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Európska cestovná poisťovňaGenerali Poisťovňa