Hlavné akciové indexy v USA vykázali celomesačný rast

Wall Street, obchodovanie, investovanie, burza
Foto: SITA/AP Photo/Mary Altaffer

Americký akciový trh v piatok oslabil, ale objem obchodov bol menší ako zvyčajne, keďže trhy boli otvorené iba pol dňa po štvrtkovom sviatku Deň vďakyvzdania. Výpredaj postihol akcie technologických spoločností, firiem podnikajúcich v zdravotníckej starostlivosti a priemyselných spoločností. Niekoľko veľkých maloobchodných firiem tiež zatlačilo trh nadol. Najväčšie straty však utrpeli energetické firmy, keďže ceny ropy prudko oslabili.

Strácal aj index menších spoločností

Index S&P 500 v piatok klesol o 0,4 percenta na 3 140,98 bodu, priemyselný index Dow Jones oslabil tiež o 0,4 percenta, a to na 28 051,41 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,5 percenta na 8 665,47 bodu a index menších firiem Russell 2000 si odpísal 0,6 percenta a uzavrel na úrovni 1 624,50 bodu.

Napriek piatkovému poklesu však index S&P 500 dosiahol celotýždňový zisk a za celý november vykázal najsilnejší mesačný rast od júna. Celomesačný zisk indexu bol 3,4 percenta. Priemyselný Dow Jones za celý november posilnil o 3,7 percenta a technologický Nasdaq o 4,5 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom