Japonský jen klesol oproti doláru na 24-ročné minimum. Centrálna banka pristúpila k intervencii na trhu, aby trend zvrátila

Global epidemics and economic impact
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Japonská centrálna banka vo štvrtok intervenovala na devízovom trhu, aby zastavila pokles jenu voči americkému doláru. V úvode dňa dolár voči jenu stúpol na takmer 146 jenov, čiže jen klesol na , po tom ako Bank of Japan ponechala svoju kľúčovú úrokovú sadzbu na nezmenenej úrovni, hoci centrálna banka USA svoju kľúčovú sadzbu zdvihla o tri štvrtiny percentuálneho bodu.

Po intervencii centrálnej banky Japonska dolár oslabil na zhruba 142 jenov. Námestník japonského ministra financií Masato Kanda potvrdil miestnym novinárom intervenciu vo forme predaja dolárov a konštatoval, že centrálna banka urobila „výrazný krok“.

Japonský minister financií Šuniči Suzuki v televízii povedal, že vláda a centrálna banka sa zhodli, že volatilita na devízovom trhu je neželateľná. Neprezradil však rozsah intervencie. Naposledy japonská centrálna banka na devízovom trhu intervenovala v roku 2011, keď obmedzovala vtedajší prudký rast hodnoty jenu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom