Koalícia sa háda a ľudia ostávajú bez finančnej podpory. SaS predstaví vlastný návrh "dáždnika" sociálnej pomoci

Anna Zemanová
Poslankyňa NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová. Foto: SITA/Branislav Bibel

Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) stále nemá návrh zákona o pomoci rodinám z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). Preto plánuje v utorok predstaviť vlastný návrh dáždnika sociálnej pomoci. Pre agentúru SITA to povedala šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Nezodpovedný Matovičov návrh

Koalícia v pondelok (16. mája) rokovala o balíčku pomoci v súvislosti so zdražovaním, Zemanová však priamo neodpovedala na otázku, či návrh zákona pôjde na vládu s podporou troch strán Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina, Za ľudí, ale bez SaS.

„Musíte sa opýtať ministra financií. Nepredstavili nám legislatívny návrh, uvidíme, či nám ho dnes (17. mája) pošlú a či to bude predložené na vládu,“ uviedla. Ako ďalej poznamenala, považuje to za nezodpovedné, aby sa prijímali vážne zákony takýmto spôsobom.

Pomoc najchudobnejším

„Veci mali ísť riadnym legislatívnym procesom, aby sa k tomu mohla vyjadriť aj odborná verejnosť. S jednorazovou pomocou nemáme problém. Mohla byť už dávno schválená aj vo vyššom balíku, ako sa o nej v úvode hovorilo, lebo tohtoročné daňové nadpríjmy budú vysoké a bolo by spravodlivé, aby sa štát podelil s tými, ktorí to najviac potrebujú,“ priblížila šéfka klubu SaS. Podotkla, že na tlačovej konferencii SaS predstaví svoj dáždnik sociálnej pomoci.

Minister Matovič v pondelok (16. mája) na tlačovej konferencii v narážke na SaS povedal, že tento týždeň je o veľkom zápase slovenských rodín s ľuďmi, ktorí nemajú žiadnu empatiu. Verí, že návrh na vyššiu dlhodobú a systémovú pomoc slovenským rodinám získa v parlamente nadpolovičnú väčšinu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna ZemanováIgor Matovič
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaZa ľudí