Komunálna poisťovňa bude mať od apríla nového riaditeľa

Fried Komunálna poisťovňa
Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Komunálnej poisťovne Hermann Fried. Zdroj: KPAS.

Menovanie ešte podlieha udeleniu súhlasu zo strany lokálnych úradov.

Novým generálnym riaditeľom Komunálnej poisťovne bude od 1. apríla Hermann Fried. Rozhodla o tom dozorná rada spoločnosti na svojom zasadnutí 21. marca. Menovanie ešte podlieha udeleniu súhlasu zo strany lokálnych úradov. Informovala o tom Komunálna poisťovňa.

Ako uviedol predseda dozornej rady Vienna Insurance Group Günter Geyer, Fried disponuje vynikajúcimi odbornými znalosťami v spojení s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti manažmentu a obchodu. “Dôvera, ktorú mi dozorná rada preukázala, ma mimoriadne teší, a takisto sa teším na svoje nové úlohy. Mojim cieľom je dôsledne posilňovať pozíciu Komunálnej poisťovne na slovenskom poisťovacom trhu,” uviedol Fried.

V koncerne je už 20 rokov

Hermann Fried pôsobí v koncerne Vienna Insurance Group od roku 1998. Po tom, čo bol najprv vedúcim úseku zdravotného poistenia a členom rozšíreného vedenia spoločnosti Wiener Städtische Versicherung, pôsobil od roku 2010 do roku 2015 ako riaditeľ Krajinského riaditeľstva Viedeň poisťovne Wiener Städtische. K 1. januáru 2016 bol Fried menovaný za člena predstavenstva spoločnosti Wiener Städtische Versicherung, so zodpovednosťou za rezort obchodu.

Hermann Fried nastupuje do funkcie po doterajšom predsedovi predstavenstva Vladimírovi Bakešovi. Ten sa v budúcnosti bude venovať svojej funkcii generálneho riaditeľa poisťovne Kooperativa a podporovať integráciu so slovenským bankopoisťovateľom Poisťovňou Slovenskej sporiteľne.

Predstavenstvo Komunálnej poisťovne od 1. apríla 2018:

Hermann Fried (generálny riaditeľ a predseda predstavenstva)
Zuzana Brožek Mihóková (členka predstavenstva)
Blanka Hatalová (členka predstavenstva)
Franz Kosyna (člen predstavenstva)
Slávka Miklošová (členka predstavenstva)
Patrick Skyba (námestník generálneho riaditeľa, člen predstavenstva)

O spoločnosti

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou – poisťovňou Kontinuita.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Komunálna poisťovňa