Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Komunálna poisťovňa
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto VIG
26. 04. 2019 16:25 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Komunálna poisťovňa sa dostala vlani do mínusu

Kým v roku 2017 dosiahla spoločnosť čistý zisk necelých 6 mil. eur, vlani sa ocitla v strate takmer 2 mil. eur.

Komunálnej poisťovni sa v minulom roku v rámci celkového hospodárenia veľmi nedarilo. Vykázala totiž stratu na úrovni 1,95 mil. eur. Rok predtým pritom ešte dosiahla čistý zisk 5,79 mil. eur. „Pokiaľ ide o odvetvie poisťovníctva, treba povedať, že rok 2018 bol naozaj náročný. Všetky poisťovne na Slovensku boli nútené vysporiadať sa najmä s novou poistnou daňou. Podobne ako konkurencia, aj Komunálna poisťovňa musela pristúpiť k zmene cenotvorby v produktoch autopoistenia,“ uviedla spoločnosť vo výročnej správe.

Napriek tomu bola Komunálna poisťovňa úspešná podľa jej vyjadrení najmä v segmente neživotného poistenia. V poistení majetku dosiahla rast produkcie na úrovni 56,8 %, v poistení všeobecnej zodpovednosti 9,9 %, v havarijnom poistení 5,5 % a v poistení majetku občanov 4,9 %. Celkové predpísané poistné dosiahlo výšku 185,8 mil. eur, z čoho životné poistenie predstavovalo sumu 100 mil. eur a neživotné poistenie 85,8 mil. eur. V roku 2017 evidovala poisťovňa predpísané poistné v objeme 195,4 mil. eur. Ide teda približne o päťpercentný medziročný pokles.

O spoločnosti

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou – poisťovňou Kontinuita.

Odporúčané články

Poisťovne po krupobití v ojedinelých prípadoch zamietajú plnenia Prima banka v prvom polroku zvýšila zisk na takmer 10 miliónov eur

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy treba odsúdiť, vyhlásil Danko počas výročia augusta 1968 Minimálna mzda by mala tvoriť 60 percent priemerného zárobku, Smer-SD predloží návrh zákona August 1968: Rusi nás dostali za necelých 10 hodín (komentár) Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Facebook najnovšie umožňuje obmedziť zber dát na cielenú reklamu, užívatelia môžu funkciu vypnúť Slovenské tenistky zabojujú o finálový turnaj Pohára federácie na domácej pôde proti Britkám

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X