Konsolidovaný zisk skupiny RBI za polrok presiahol 580 mil. eur

RBI rzb_rbi Raiffeisen
Ilustračné foto RBI

Čisté úrokové výnosy banky sa v porovnaní s vlaňajškom zvýšili o 1,3 percenta na 1,588 mld. eur.

Rakúska banková skupina Raiffeisen Bank International (RBI) v prvom polroku dosiahla konsolidovaný zisk v sume 587 mil. eur, čo bol medziročný rast o 149,1 percenta. Čisté úrokové výnosy banky za január až jún sa v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška zvýšili o 1,3 percenta, čiže o 21 mil. eur na sumu 1,588 mld. eur. RBI o tom informovala vo štvrtok v správe, ktorú poskytla agentúre SITA.

Rast čistých úrokových výnosov v prvom polroku bol predovšetkým výsledkom ich zvýšenia v Rusku, pričom na iných trhoch banka evidovala mierny pokles v dôsledku pretrvávajúcich nízkych úrokových sadzieb. Banka ďalej informovala, že čistá tvorba jej rezerv na krytie strát zo znehodnotených aktív sa v prvom polroku medziročne znížila o 81 percent, čiže o 327 mil. eur na sumu 76 mil. eur.

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Raiffeisen Bank International