Kontrolóri finančnej správy odhalili upratovaciu firmu, podvádzala s falošnými pokladničnými dokladmi

čistiace prostriedky
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Daňoví kontrolóri finančnej správy odhalili upratovaciu firmu, ktorá podvádzala s falošnými pokladničnými dokladmi. Firma nákup čistiacich prostriedkov zdokladovala falošnými pokladničnými dokladmi.

Daňová kontrola sa skončila s nálezom viac ako 200-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Doklady nevystavili

Daňový subjekt do daňových výdavkov zahrnul náklady za nákup čistiacich prostriedkov, ktorých obstaranie deklaroval pokladničnými dokladmi z elektronických registračných pokladníc.

„Kontrolóri porovnaním predložených pokladničných dokladov voči záznamom z pokladníc u deklarovaných dodávateľských spoločností zistili, že uvedení dodávatelia tieto doklady nevystavili,“ uviedla Rybanská.

Nesprávne identifikačné údaje

Boli na nich uvedené nesprávne identifikačné údaje o dodávateľoch, v čase údajného predaja boli predajne zatvorené, vytlačené doklady mali tiež iný formát, ako používali preverované spoločnosti. Preverované dodávateľské spoločnosti zároveň popreli predaj jednotlivých druhov sortimentu tovaru, ako aj množstvá uvedené na dokladoch.

„Vykonanou kontrolou bolo spochybnených viac než 90 % z celkovo uplatnených daňových nákladov. Ukázalo, že spoločnosť upratovacie práce reálne vykonávala, ale na uvedenú činnosť používala čistiace prostriedky obstarané odberateľmi na vrub ich nákladov,“ skonštatovala Rybanská.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Rybanská
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR