Mastercard rozširuje aktivity v oblasti digitálnych aktív a spojí svoje sily s firmou CipherTrace

online nakupovanie
Foto: ilustračné, Getty images

Spoločnosť Mastercardrozširuje svoje aktivity v oblasti digitálnych aktív. Uzavrela dohodu o akvizícii firmy CipherTrace, ktorá spracováva a analyzuje údaje o viac ako deviatich stovkách kryptomien.

Akvizícia prepojí znalosti CipherTrace v oblasti digitálnych aktív s bezpečnostnými riešeniami firmy Mastercard.

Digitálne aktíva môžu zmeniť obchod

Jedným z prínosov bude podľa vyjadrení Mastercardu ľahšie napĺňanie zákonných a regulačných požiadaviek uplatňovaných v oblasti digitálnych aktív.

„Digitálne aktíva majú potenciál od základu zmeniť fungovanie obchodu, a to od bežných denných záležitostí, ako uskutočňovanie a prijímanie platieb, po kompletnú premenu hospodárstva,“ povedal Ajay Bhalla zo spoločnosti Mastercard.

Je podľa neho nutné zamerať sa na bezpečnosť a dôveryhodnosť. „A práve to chceme dosiahnuť prepojením našich vzájomne sa dopĺňajúcich odborov činnosti,“ dodal Bhalla.

Pomáhajú posilňovať bezpečnosť

Inovatívna platforma spoločnosti CipherTrace pomáha klientom posilňovať bezpečnosť a zefektívňovať monitoring podvodného správania v rámci ich aktivít na poli kryptomien.

Spoločnosť poskytuje riešenia významným bankám, finančným inštitúciám a burzám na celom svete.

Analýzy a algoritmy spoločnosti CipherTrace pomáhajú klientom využívať príležitosti na obchodovanie prostredníctvom viac ako 7 000 kryptomenových entít.

Spoločnosť Mastercard je technologická spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou v oblasti sprostredkovania platieb. Je možné sa ňou spojiť vo viac ako 210 krajinách a oblastiach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie CipherTraceMastercard