Materská skupina SLSP má lepší rating od agentúry S&P

Erste HQ_EBOe_Wien 2
Ilustračné foto Erste Bank

Dlhodobý emisný rating skupiny Erste Group Bank agentúra zvýšila na stupeň A- z úrovne BBB+.

Medzinárodná ratingová agentúra S&P Global Ratings zlepšila hodnotenie úverovej spoľahlivosti rakúskej bankovej skupiny Erste Group Bank AG. Dlhodobý emisný rating Erste Group agentúra zvýšila na stupeň A- z úrovne BBB+. Výhľad ratingu je stabilný. S&P zároveň bankovej skupine potvrdila krátkodobý rating na úrovni A-2. 
Kvalita aktív skupiny sa zlepšila
Zlepšenie ratingu je podľa agentúry odzrkadlením pozitívneho prehodnotenia pozície Erste pri získavaní finančných zdrojov a v oblasti likvidity. S&P dospela k záveru, že tieto dobré ukazovatele, ktoré pozoruje na úrovni skupiny, sú teraz evidentné aj v hlavných dcérskych spoločnostiach. Zvýšenie ratingu podporuje aj názor agentúry, že kvalita aktív Erste a jej ziskovosť pred zdanením sa v uplynulých 12 až 24 mesiacoch výrazne zlepšili. 

Skupina Erste pôsobí aj na Slovensku. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií Slovenskej sporiteľne sa táto spoločnosť začlenila do finančnej skupiny Erste. Predaj akcií sa uskutočnil v januári 2001. Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Erste GroupStandard & Poor's