MetaTrader 4 - Nastavenie úrovní Stop Loss a Take Profit

||
Foto: Admiral Markets

BRATISLAVA 29. marca 2019 (VF/PR) – Keď ste sa už raz prihlásili na platformu MetaTrader 4 môžete používať všetky možnosti a funkcionality, ktoré ponúka obchodný software. Zlaté pravidlo obchodovania je maximalizovať zisky a minimalizovať straty. Na tento účel ponúka MT4 rôzne nástroje a dva najpoužívanejšie sú príkazy stop loss a take profit.

Ako nastaviť stop loss na MetaTrader 4?

Na to aby ste zadali obchodný príkaz na platforme MetaTrader 4 otvorte okno Nová objednávka. V okne sú kolonky, kde viete nastaviť hodnoty stop loss a take profit ako uznáte za vhodné. Tieto úrovne sa dajú nastaviť aj priamo v grafe.

Hodnoty môžete napísať do okienka alebo malými šípkami na okraji okienka sa môžete preklikať smerom nahor aj nadol pri obidvoch príkazoch. Pri nastavení pokynu stop loss na platforme MT4 zadávate cenu bid – nižšia, hodnota naľavo.

Ege.png
MetaTrader 4 Admiral Markets Supreme Edition. Foto: Admiral Markets

Tickové okno na ľavej strane okna príkazov zobrazuje graficky aj Vaše úrovne stop loss a take profit. Ak si chcete nastaviť na MetaTrader 4 stop loss, môžete tam vidieť či nie je príliš blízko aktuálnej trhovej cene vzhľadom na Vašu stratégiu.

MetaTrader 4 Take Profit alebo umiestnenie limitných objednávok

Nastavením limitného príkazu alebo pokynu Take Profit viete vopred nastaviť hodnotu, pri ktorej sa Vám automaticky uzavrie ziskový obchod. Rovnako viete vstúpiť do pozície nie hneď za trhovú cenu ale použijete limitný prikaz aby ste mohli vstúpiť do trhu za výhodnejšiu cenu.

Viete tak urobiť v okne Nová objednávka, kde zmeníte nastavenie „Typ” na „Čakajúca objednávka” a následne si vyberiete medzi Buy Limit a Sell Limit. Je možnosť zvoliť aj ďalšie typy čakajúcich objednávok ale o tom zase niekedy inokedy.

MT4 – Zmena príkazov Stop Loss a Take Profit

V spodnej časti MetaTrader 4 sa nachádza lišta s objednávkami. Keď kliknete pravým tlačidlom na objednávku a následne na možnosť „Zmeň alebo vymaž pozíciu”, tak sa Vám zobrazí okno, kde môžete nastaviť úrovne stop loss a take profit. Tieto zmeny viete tak isto vykonávať aj pomocou Trade Terminal. Ten je súčasťou MetaTrader 4 Supreme Edition, exkluzívnom vylepšení s mnohými vynikajúcimi nástrojmi od Admiral Markets.

Trade Terminal si môžete nastaviť aj na klávesovú skratku a budete ho vedieť otvoriť bez zbytočného hľadania v Navigátore. Pomocou tohto Expert Advisora môžete zadávať rôzne príkazy a manažovať svoje otvorené pozície. Na výber máte mnoho prednastavených hodnôt a možností, tak ako môžete vidieť aj na obrázku.

Grga.png
MetaTrader 4 Supreme Edition Admiral Markets, Trade Terminal. Foto: Admiral Markets

Stiahnite si MetaTrader 4 a začnite obchodovať

V Admiral Markets si môžete vybrať, či chcete na začiatok MetaTrader 4 demo alebo real účet. MT4 účet, či už demo alebo live, prináša prístup k obchodnej platforme MT4. Ak ste nováčik, tak si môžete na demo účte vyskúšať obchodovať bez akéhokoľvek rizika. Tak isto môžete experimentovať s rôznymi funkciami platformy MetaTrader 4.

Na reálnom účte sa dokonca viete zapojiť do obchodovania na trhu, zadávať objednávky, a vybudovať si väčší kapitál na obchodovanie. Admiral Markets samozrejme ponúka rôzne verzie obchodnej platformy MT4, ktoré sú optimalizované pre rozličné operačné systémy a zariadenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom