Ministerstvo financií chce zaviesť nový typ registračnej pokladnice, pracuje na sprehľadnení zákona

Registračná pokladnica, ekasa
Rekodifikáciou zákona o používaní registračných pokladníc sa podľa ministerstva financií dosiahne sprehľadnenie zákona po skončení používania elektronických registračných pokladníc. Foto: ilustračné, SITA/Oles Cheresko


Na Slovensku by sa mal zaviesť nový typ registračnej pokladnice. Pôjde o softvérovú on-line registračnú pokladnicu. Podnikateľ sa bude môcť rozhodnúť, či bude používať tento nový typ pokladnice alebo bude využívať on-line registračnú pokladnicu, resp. virtuálnu registračnú pokladnicu.

Vyplýva to z predbežnej informácie k príprave návrhu nového zákona o používaní pokladnice e-kasa klient, ktorý má nahradiť súčasný zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Rezort financií tento krok zdôvodňuje liberalizáciou trhu s registračnými pokladnicami.

Rekodifikáciou zákona o používaní registračných pokladníc sa podľa ministerstva financií dosiahne sprehľadnenie zákona po skončení používania elektronických registračných pokladníc a následne zavedení on-line registračných pokladníc vo vzťahu k novým trendom v evidencii tržieb.

„Návrh zákona sa vypracováva nadväzne na Programové vyhlásenie vlády SR s cieľom dosahovať medzinárodne porovnateľné výsledky v boji proti daňovým únikom,“ zdôvodnil rezort. Samotný návrh zákona o používaní pokladnice e-kasa klient by malo ministerstvo financií predložiť do pripomienkového konania v marci budúceho roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SR