Na Slovensku pribudlo vyše tisíc poberateľov dávok v hmotnej núdzi, najhoršia situácia je v troch okresoch

Dôchodok,, peniaze
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v decembri minulého roka mierne vzrástol. Sociálne dávky v dvanástom mesiaci vlaňajška dostalo 65,9 tisíca osôb. Oproti koncu novembra išlo o nárast o 1,1 tisíca ľudí.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo v minulom mesiaci po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 142-tisíc osôb, čo je 2,61 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Nárast oproti novembru

Oproti novembru išlo o nárast o 0,03 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého roka v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica.

Revúca vedie

Okres Revúca vykázal 5-tisíc ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,04 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rimavská Sobota bolo 8,6 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,75 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Gelnica bolo v decembri 10,18 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,2 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚPSVaR Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny