Najčastejšie majú Slováci uzatvorené PZP a poistenie domácnosti, o životné poistky veľký záujem nemajú

Life insurance concept.
Povinné zmluvné poistenie si platí 57 % Slovákov aktívnych na internete. Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Medzi najvyužívanejšie typy poistných zmlúv na Slovensku patrí povinné zmluvné poistenie (PZP) a poistenie domácnosti. Oba tieto typy má uzavreté viac než polovica Slovákov. Vyplynulo to z prieskumu spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia metódou online zberu na vzorke päťsto respondentov z internetovej populácie slovenského národného panela starších ako 15 rokov.

Povinné zmluvné poistenie si platí 57 % Slovákov aktívnych na internete, najviac ľudia s vyšším odborným a vysokoškolským vzdelaním. Z hľadiska veku majú PZP najmenej často uzavreté mladí ľudia. Čím sú však respondenti starší, tým skôr majú tento typ poistenia uzatvorený.

Čo sa týka poistenia domácnosti, to má uzavreté 51 % Slovákov. Aj tu platí, že v najväčšej miere ho majú uzavreté ľudia s vyšším vzdelaním a tiež ľudia starší ako 35 rokov.

Tretím najčastejším poistením je poistenie nehnuteľnosti, ktoré si platí 48 % Slovákov. Ďalšie typy poistenia, ktoré majú uzavreté viac ako dve pätiny Slovákov, je napríklad pravidelne platené životné poistenie s podielom 42 %, ako aj úrazové poistenie s podielom 41 %.

Naopak, najmenší záujem je o jednorazovo platené životné poistenie a celoročné cestovné poistenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nielsen Admosphere Slovakia