NBS plánuje obstarať autá cez operatívny lízing za 384-tisíc eur bez dane

||
Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovč

Národná banka Slovenska (NBS) plánuje obstarať autá prostredníctvom operatívneho lízingu za 384-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty. Podľa informácií zverejnených vo vestníku verejného obstarávania ide o desať vozidiel na štyri roky. Ako povedal hovorca centrálnej banky Peter Majer, banka mala výmenu motorových vozidiel v dlhodobom pláne. Najmä preto, že ich intenzívne využívala v prevádzke, čo neúmerne zvyšovalo náklady na ich údržbu a opravu.

Vozidlá sú podľa Majera určené pre využívanie na služobné účely zamestnancov NBS. Výmenou sa nahradia autá, ktoré boli v užívaní v rokoch 2010 až 2012 a ktoré sa následne vyradia z prevádzky. Kritériom na vyhodnotenie ponúk verejnej súťaže je cena. Lehota na predkladanie ponúk je do 12. novembra tohto roka, pričom ponuky sa budú otvárať v ten deň poobede.

Národná banka Slovenska vznikla 1. januára 1993. Od 1. januára 2009, teda od zavedenia eura na Slovensku, sa NBS stala súčasťou eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje NBS stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Okrem iného je úlohou Národnej banky Slovenska aj výkon dohľadu nad finančným trhom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NBS Národná banka Slovenska