NBS plánuje rekonštrukciu za viac ako dva milióny eur

NBS Národná banka Slovenska
Ilustračné foto. commons.wikimedia.org

Národná banka Slovenska (NBS) plánuje rekonštrukciu za viac ako 2,1 mil. eur bez dane. Podľa informácií zverejnených vo vestníku verejného obstarávania ide o stavebné práce na objekte na Vazovovej 2 v Bratislave. Ako pre agentúru SITA povedal hovorca centrálnej banky Peter Majer, ide o plánovanú rekonštrukciu.

Tento projekt sa rozhodli zrealizovať, pretože centrálna banka chce odstrániť havarijný stav suterénnych priestorov budovy tzv. Mýtnika. Spôsobila ich nefunkčná hydroizolácia. Zároveň chce NBS zvýšiť energetickú bilanciu budovy rekonštrukciou fasády a výmenou okien. Banka tiež plánuje vykonať dispozičné úpravy vnútorných priestorov budovy pre vykonávanie činností banky. Banka zároveň chce odstrániť vlhnutie a následnú degradáciu nosných konštrukcií tým, že vykoná stavebné úpravy priestorov v suteréne, aj v nadzemnej časti objektu.

Opraví sa aj fasáda

Súčasťou úprav bude podľa Majera aj vybudovanie konferenčných priestorov a priestorov určených pre styk s verejnosťou, rekonštrukcia a vybudovanie nových hygienických priestorov, rekonštrukcia a úprava kancelárskych priestorov, kompletná rekonštrukcia fasády spojená s výmenou okien. „Vykonáme tiež rekonštrukciu zdravotechnického vybavenia budovy, vykurovania, elektroinštalácie, elektrickej a požiarnej signalizácie, priemyselnej televízie, elektrickej zabezpečovacej signalizácie a hlasovej signalizácie požiaru,“ dodal Majer.

Dĺžka trvania zákazky alebo rámcovej dohody je podľa informácií zverejnených vo vestníku verejného obstarávania 300 dní. Otváranie ponúk bude 23. novembra 2020.

Národná banka Slovenska vznikla 1. januára 1993. Od 1. januára 2009, teda od zavedenia eura na Slovensku, sa NBS stala súčasťou eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje NBS stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Okrem iného je úlohou Národnej banky Slovenska aj výkon dohľadu nad finančným trhom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Majer
Firmy a inštitúcie NBS Národná banka Slovenska