Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro, peniaze, rozhodovanie
Ilustračné foto. pexels.com
1. 07. 2019 12:34 Aktuality od voFinanciach.skSITA

NBS upozorňuje na činnosť spoločnosti Chris Garner Group, nemá povolenie

Firma telefonicky a prostredníctvom e-mailu ponúka klientom na Slovensku možnosť investície formou ponuky akcií spoločnosti Altum Pharmaceuticals Inc.

Dánska spoločnosť Chris Gardner Group, ktorá ponúka možnosť investovať aj slovenskej verejnosti, nemá povolenie na činnosť. Upozorňuje na to Národná banka Slovenska. Táto firma telefonicky a prostredníctvom e-mailu ponúka klientom na Slovensku možnosť investície formou ponuky akcií spoločnosti Altum Pharmaceuticals Inc. Investované finančné prostriedky nepodliehajú podľa vyjadrení centrálnej banky ochrane investícií podľa slovenských zákonov.

Národná banka Slovenska upozorňuje, že spoločnosť Chris Gardner Group nemá povolenie vykonávať činnosť podľa zákona o cenných papieroch a investičných službách. Zároveň neeviduje uvedenú spoločnosť ani ako poskytovateľa investičných služieb na základe jednotného európskeho povolenia. Investičné činnosti Chris Gardner Group tak nepodliehajú dohľadu Národnej banky Slovenska.

Národná banka Slovenska dlhodobo upozorňuje klientov na finančnom trhu, aby si v prípade záujmu o investovanie na finančných trhoch dôkladne zvážili, s ktorým subjektom vstúpia do zmluvného vzťahu pri využívaní finančných služieb. Taktiež radí, aby si klienti preverovali oprávnenie jednotlivých subjektov na internetovej stránke národnej banky. „Národná banka Slovenska taktiež odporúča spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky riziká, ktoré súvisia s investovaním vzhľadom na množstvo šíriacich sa podvodných e-mailov, resp. scamov, ako aj s ohľadom na vlastné finančné možnosti spotrebiteľa, jeho investičné preferencie a schopnosť zvládať prípadné straty,“ uzatvára Národná banka Slovenska.

Odporúčané články

Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 % Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X