Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NN Group
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto NN / flickr
8. 01. 2019 17:08 Aktuality od voFinanciach.skSITA

NN Group ukončila akvizíciu Aegon Slovensko a Aegon Česko

Potrebné regulátorné súhlasy získala ešte v decembri.

Skupina NN Group k 8. januáru ukončila celú akvizíciu Aegon Slovensko a Aegon Česko, pričom potrebné regulátorné súhlasy získala ešte v decembri. Môžu sa tak podľa vyjadrení skupiny odštartovať integračné procesy. „Môžeme začať vykonávať všetky potrebné kroky smerujúce k zlúčeniu oboch spoločností. Integračná časť bude náročná,“ povedal generálny riaditeľ NN Slovensko Peter Brudňák.

Dohodu o kúpe spoločností Aegon Životná poisťovňa a Aegon dôchodková správcovská spoločnosť na Slovensku a Aegon Pojištovna v ČR oznámila skupina NN Group 16. augusta 2018. Odvtedy čakala na potrebné súhlasy všetkých zúčastnených regulátorov v oboch krajinách.

Protimonopolný úrad SR schválil koncentráciu spoločností pôsobiacich na našom území 29. októbra 2018. V decembri vydala Národná banka Slovenska rozhodnutia, ktorými udelila NN Group predchádzajúce súhlasy na nadobudnutie obchodných podielov spoločnosti Aegon Životná poisťovňa a Aegon dôchodková správcovská spoločnosť. Rovnako má potrebné súhlasy regulátorov v rukách aj NN v Českej republike.

NN Group je medzinárodná spoločnosť poskytujúca finančné služby. Pôsobí v 18 krajinách. Poskytuje služby v oblasti životného poistenia, sporenia na dôchodok, správy investícií a bankové služby pre približne 17 miliónov klientov. NN Group zahŕňa spoločnosti Nationale-Nederlanden, NN, Delta Lloyd, NN Investment Partners, ABN AMRO Insurance, Movir, AZL, BeFrank a OHRA.

Odporúčané články

Holandská NN Group dosiahla kvartálny prevádzkový zisk 468 mil. eur Aegon predáva neživotné poistenie na Slovensku poisťovni Union

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X