NN Životná poisťovňa vlani s nepatrným rastom poistného

|
Ilustračné foto NN / flickr

NN Životná poisťovňa evidovala v minulom roku stabilný vývoj poistenia. Kým v roku 2018 dosiahla predpísané poistné v objeme 75,37 mil. eur, tak vlani to bola suma 75,64 mil. eur. V rámci štruktúry poistenia bol nárast hlavne v rámci poistenia na úmrtie, ako aj na poistnom z rizikových pripoistení, a to o 9 %. Na druhej strane, tento nárast kompenzoval významnejší pokles poistení s podielom na zisku o 8 % a tiež mierny pokles investičného životného poistenia o 3 %.

Najvyšší podiel na hrubom predpísanom poistnom malo práve investičné životné poistenie. Objem poistného predstavoval 31,97 mil. eur, čo predstavuje 42 % hrubého predpísaného poistného. Nasledovalo doplnkové poistenie s predpísaným poistným 26,1 mil eur a podielom 34 %. Z toho zdravotné poistenie tvorilo 13,7 mil. eur a poistenie zabezpečenia príjmu 12,4 mil. eur.

Zisk mierne klesol

Zisk spoločnosti po zdanení v minulom roku poklesol z hodnoty 6,44 mil. eur na 5,42 mil. eur, a to pre zvýšené náklady v dôsledku integračných aktivít a prípravy na zlúčenie so spoločnosťou Aegon. Celkový objem nových uzatvorených obchodov medziročne narástol o 3,5 % a dosiahol úroveň ročného poistného necelých 7,9 mil. eur.

Životné poisťovne akciových spoločností NN Group a Aegon Slovensko sa zlúčili k 1. januáru 2020. K novembrovému zlúčeniu dôchodkových správcovských spoločností NN a Aegon tak od januára 2020 tieto dve akciové spoločnosti pridali aj zlúčenie svojich životných poisťovní. Dohodu o kúpe skupina NN Group oznámila ešte 16. augusta 2018.

O spoločnosti

NN Životná poisťovňa je holandskou značkou, ktorá na poistnom trhu pôsobí vyše 170 rokov. Venuje sa poisteniu, dôchodkovému zabezpečeniu či investíciám. Pôsobí v 18 krajinách sveta, v ktorých má celkovo zhruba 15 miliónov klientov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NN Životná poisťovňa