Novou členkou predstavenstva Allianz-Slovenskej poisťovne sa stala Agata Aniela Przygoda

Allianz
Ilustračné foto SITA / AP Photo/dpa

Vo funkcii nahradila odchádzajúceho Viktora Cingela.

Allianz-Slovenská poisťovňa má novú členku predstavenstva. Od júla sa ňou podľa vyjadrení spoločnosti stala Agata Aniela Przygoda. Vo funkcii nahradila odchádzajúceho Viktora Cingela a zároveň sa stala aj viceprezidentkou rezortu prevádzky a informačných technológií. V novej pozícií sa Agata Przygoda chce zamerať najmä na zjednodušovanie procesov a na orientáciu na klienta, ktorá je podľa nej kľúčom k udržaniu si pozície trhového lídra.

Skúsenosti má aj z centrály v Mníchove

Agata Przygoda má 15-ročné skúsenosti v oblasti poisťovníctva a bankovníctva. Do Allianzu na Slovensku prešla z centrály skupiny Allianz v Mníchove, kde počas ôsmich rokov pôsobenia vystriedala viacero pozícií a manažovala projekty v oblasti IT a starostlivosti o zákazníka v regióne strednej a východnej Európy. Predtým pracovala v Allianz Polska vo Varšave, kde mala na starosti optimalizáciu procesov.

Profesionálnu kariéru začínala v komerčných bankách vo Varšave, odkiaľ prešla do niekdajšej Allianz Bank Polska, kde mala na starosti tvorbu a implementáciu projektov a procesov.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Agata Aniela Przygoda
Firmy a inštitúcie Allianz Slovenská poisťovňa