Novým členom predstavenstva spoločností Wüstenrot sa stal Marian Hrotka

Wüstenrot
Ilustračné foto Wüstenrot

Svoje pôsobenie na Slovensku ukončil ku koncu júna Rainer Hager.

Vo vedení Wüstenrot stavebnej sporiteľne a Wüstenrot poisťovni nastala od 1. júla zmena. Novým členom predstavenstva oboch firiem sa stal Marian Hrotka. Zloženie predstavenstiev zostáva v oboch spoločnostiach podľa vyjadrení Wüstenrotu naďalej trojčlenné. Svoje pôsobenie na Slovensku ukončil ku koncu júna Rainer Hager. Marian Hrotka bude v spoločnostiach Wüstenrot zodpovedný za odbyt a jeho podporu, vývoj produktov, marketing a treasury.

Marian Hrotka je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave, kde študoval poistnú matematiku a získal doktorát zo štatistiky. V praxi nadobudol skúsenosti v oblasti poisťovníctva, strategického plánovania, riadenia obchodu a financií. Má skúsenosti s produktovými inováciami, start-up projektmi, budovaním tímov a rozvíjaním obchodných vzťahov, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Jeho kariérny rast bol dlhé roky spojený so skupinou Generali.

„Vážim si dôveru vedenia spoločnosti a verím, že aj vďaka mojim doterajším skúsenostiam sa nám spoločne podarí dosiahnuť ďalší progres biznisu v jednotlivých produktových líniách sporiteľne a poisťovne, a to so zreteľom na profit oboch spoločností aj benefity pre klientov,“ vyjadril sa vo svoje novej pozícii Marian Hrotka. Predseda predstavenstva spoločností Wüstenrot Christian Sollinger je presvedčený, že Marian Hrotka bude prínosom pre ďalší rozvoj poisťovne i stavebnej sporiteľne.

Aktuálne zloženie predstavenstiev oboch spoločností:

Christian Sollinger, predseda
Klaus Wöhry, člen
Marian Hrotka, člen

O spoločnosti

Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa etablovala najskôr v oblasti stavebného sporenia a následne aj v oblasti poistenia. Wüstenrot stavebná sporiteľňa pôsobí na Slovensku od júna 1993, odvtedy prešla čiastočnou zmenou akcionárskej štruktúry a obchodného mena. Wüstenrot poisťovňa bola založená v roku 1998, najskôr ako životná poisťovňa, neskôr vstúpila aj na trh neživotného poistenia. Od roku 2004 vlastní univerzálnu licenciu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Wüstenrot poisťovňaWüstenrot stavebná sporiteľňa