Objem obchodov na bratislavskej burze v júni medziročne klesol o 75 %

Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto. SITA/Michal Burza

O väčšinu objemu obchodov na burze sa naďalej starajú dlhopisy. Ich zobchodovaný finančný objem v júni dosiahol 5,1 mil. eur, čo predstavovalo dvojtretinový podiel na celkovom objeme obchodov.

Objem obchodov na bratislavskej burze sa v júni medziročne prepadol na štvrtinovú úroveň. V šiestom mesiaci roka sa totiž na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) uzavreli obchody za 7,7 mil. eur, čo znamenalo medziročný pokles dosiahnutého finančného objemu o 74,4 %. Celkovo sa pritom na burze v júni zobchodovalo necelých 31 tisíc kusov cenných papierov v 348 transakciách.

O väčšinu objemu obchodov na burze sa pritom naďalej starajú dlhopisy. Ich zobchodovaný finančný objem v júni dosiahol 5,1 mil. eur, čo predstavovalo dvojtretinový podiel na celkovom objeme obchodov. Akcií sa v šiestom mesiaci roka zobchodovalo vyše 28 tisíc kusov v sume 2,6 mil. eur.

Slovenský akciový index SAX uzatváral tohtoročný jún na úrovni 345,274 bodu, čo predstavovalo medzimesačný nárast o 0,5 % a medziorčný nárast o 6,1 %. Mesačné maximum 349,543 bodu dosiahol SAX 18. júna a mesačné minimum 340,337 bodu zaknihoval akciový index bratislavskej burzy 7. júna.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BCPB Burza cenných papierov v Bratislave, a.s.