Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OTP Banka Slovensko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto OTP Banka Slovensko
12. 05. 2019 17:37 Aktuality od voFinanciach.skSITA

OTP Banka s trojmesačným ziskom za 170 tis. eur

V prvých troch mesiacoch minulého roka banka dosiahla zisk 1,9 mil. eur.

OTP Banka Slovensko, ktorá ešte vlani vykázala stratu, sa v tomto roku ku koncu marca dostala zatiaľ do plusu. Za prvé tri mesiace tohto roka zaznamenala čistý zisk 170 tis. eur. V medziročnom porovnaní ho ale značne znížila, keďže v rovnakom období vlaňajška to bol zisk 1,9 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií zaznamenali síce mierny nárast, avšak dominantná časť zisku, čisté výnosové úroky, poklesli.

V minulom roku vykázala banka stratu 3,97 mil. eur. Aj v roku 2017 banka vykázala stratu. Rok 2018 bol podľa vyjadrení banky predovšetkým v znamení modernizácie interných procesov a implementácie legislatívnych zmien. „Pre banku našej veľkosti znamenajú realizácie projektov vyplývajúcich z požiadaviek európskej legislatívy nielen veľké náklady, ale aj značné viazanie personálnych kapacít. O to viac úsilia sme museli vynaložiť, aby sme popri týchto povinnostiach našli dostatočné kapacity a finančné zdroje na rozvojové projekty v oblasti konkurencieschopnosti bankových služieb,“ informovala generálna riaditeľka OTP Banky Slovensko Zita Zemková.

V roku 2019 banka očakáva sedempercentný nárast celkového úverového portfólia, pričom ťažiskovými oblasťami budú opäť úvery na bývanie a spotrebné úvery. Významný podiel na plánovanom raste úverového portfólia budú mať aj úvery poskytnuté mikrosegmentu a malým spoločnostiam. Na strane depozít pre banku zostáva kľúčové udržanie efektívnosti svojho financovania pri zvyšovaní komfortu a služieb pre klientov. Banka očakáva rast depozít zabezpečený bežnými a sporiacimi účtami.

O spoločnosti

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Odporúčané články

Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 % Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje Hanby Bratislavy: Schátranú nemocnicu v Starom Meste obnovujú za státisíce eur Exprezident by mal poberať výhody len z jednej funkcie, podľa OĽaNO je to neférové voči Slovákom Výdatné raňajky, večera o ôsmej, ale aj niečo na dobrú noc. Kedy a čo jedia cyklisti na Tour de France? Obžalovaný podnikateľ Marian K. sa na pojednávaní o miliónových zmenkách nezúčastní

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X