OTP Banka Slovensko ku koncu júna prehĺbila stratu

OTP Banka Slovensko
Ilustračné foto OTP Banka Slovensko

OTP Banka Slovensko ostala aj ku koncu júna v červených číslach. Kým v prvom štvrťroku vykázala stratu 523-tisíc eur, za celý prvý polrok to bolo mínusových 9,3 mil. eur. A v medziročnom porovnaní ju podľa účtovnej závierky výrazne prehĺbila, keďže v prvom polroku vlaňajška vykázala stratu 673-tisíc eur. Pod vývoj hospodárenia v tomto roku sa podpísala vyššia banková daň, ako aj tvorba opravných položiek.

V druhom štvrťroku 2020 sa prehodnotili makroekonomické scenáre pre pandémiu COVID-19 a jej dopad na ekonomické prostredie banky. Preto spoločnosť dotvárala významnejší objem opravných položiek, a to napriek skutočnosti, že aktuálne sa nezhoršila kvalita portfólií. Avšak zhoršenie banka očakáva ako dôsledok pandémie. Z tohto dôvodu zvýšila objem opravných položiek o 6,9 mil. eur.

O spoločnosti

História OTP Banky Slovensko siaha do roku 1998, kedy na slovenskom trhu fungovala ešte pod názvom Investičná a rozvojová banka. Potom od roku 2002 sa stala súčasťou OTP Group. Nízky trhový podiel bol jeden z dôvodov, prečo sa maďarská skupina rozhodla svoje slovenské zastúpenie predať. Belgická skupina KBC, ktorej na Slovensku patrí ČSOB, v polovici februára 2020 informovala, že uzatvorila dohodu na získanie väčšinového podielu OTP Banky Slovensko.

Na konečné uzavretie transakcie sa ešte stále čaká. Po získaní potrebných súhlasov sa KBC Bank stane novou materskou spoločnosťou OTP Banky Slovensko, ktorá sa následne zlúči s ČSOB.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie OTP Banka Slovensko