Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OTP Banka Slovensko
Ilustračné foto OTP Banka Slovensko
12. 08. 2019 14:35 AktualitySlovensko od voFinanciach.skSITA

OTP Banka Slovensko ku koncu júna so stratou

OTP Banka Slovensko vykázala za prvých šesť mesiacov stratu 673 tis. eur. Ku koncu marca bola pritom ešte v pluse 170 tis. eur. V medziročnom porovnaní je to však zlepšenie hospodárenia, v prvom polroku vlaňajška totiž banka vykázala stratu takmer 2 mil. eur. Čisté výnosové úroky po úprave v tomto roku rástli a aj čisté výnosy z poplatkov a provízií stúpli, avšak banke mierne vzrástli náklady.

V minulom roku vykázala banka stratu 3,97 mil. eur. Aj v roku 2017 banka vykázala stratu. Vlaňajšok bol podľa vyjadrení banky predovšetkým v znamení modernizácie interných procesov a implementácie legislatívnych zmien, čo pre banku znamená vyššie náklady. V tomto roku spoločnosť očakáva sedempercentný nárast celkového úverového portfólia, pričom ťažiskovými oblasťami budú opäť úvery na bývanie a spotrebné úvery. Banka zároveň očakáva rast depozít zabezpečený bežnými a sporiacimi účtami.

O spoločnosti

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Odporúčané články

Slovenská záručná a rozvojová banka s rastom polročného zisku Zisk Privatbanky v prvom polroku mierne poklesol

Témy

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Smer-SD sa po vražde Kuciaka neuchádzal o podporu kotlebovcov, pracoval len s dvomi variantmi Miera nezamestnanosti zostala pod hranicou päť percent, podľa Richtera nenastáva kríza Beňová pochybuje o kontaktoch Mariana K. na politikov, progresívcov komunikácia z Threemy neprekvapila Muža privalil valec na skládke odpadov, zomrel na mieste Aktualizované: Johnson opäť žiada Európsku úniu o otvorenie rokovaní o brexite, chce zrušiť írsku poistku

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X