OTP Banka Slovensko ku koncu júna so stratou

OTP Banka Slovensko
Ilustračné foto OTP Banka Slovensko

OTP Banka Slovensko vykázala za prvých šesť mesiacov stratu 673 tis. eur. Ku koncu marca bola pritom ešte v pluse 170 tis. eur. V medziročnom porovnaní je to však zlepšenie hospodárenia, v prvom polroku vlaňajška totiž banka vykázala stratu takmer 2 mil. eur. Čisté výnosové úroky po úprave v tomto roku rástli a aj čisté výnosy z poplatkov a provízií stúpli, avšak banke mierne vzrástli náklady.

V minulom roku vykázala banka stratu 3,97 mil. eur. Aj v roku 2017 banka vykázala stratu. Vlaňajšok bol podľa vyjadrení banky predovšetkým v znamení modernizácie interných procesov a implementácie legislatívnych zmien, čo pre banku znamená vyššie náklady. V tomto roku spoločnosť očakáva sedempercentný nárast celkového úverového portfólia, pričom ťažiskovými oblasťami budú opäť úvery na bývanie a spotrebné úvery. Banka zároveň očakáva rast depozít zabezpečený bežnými a sporiacimi účtami.

O spoločnosti

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie OTP Banka Slovensko