OTP Banke klesol stav úverov aj vkladov, spoločnosť vykázala stratu vyše šesť miliónov eur

OTP Banka
Nízky trhový podiel banky na Slovensku z hľadiska celkových aktív je jeden z dôvodov, prečo sa maďarská skupina rozhodla svoje slovenské zastúpenie predať. Foto: ilustračné, banky.sk

OTP Banka Slovensko, ktorú čaká zlúčenie s ČSOB, vykázala v prvých šiestich mesiacoch tohto roka stratu na úrovni 6,27 milióna eur. Aj vlani bola stratová, ku koncu júna minulého roka to bolo mínusových 9,27 milióna eur. Ako vyplýva z účtovnej závierky, spoločnosti klesli výnosové úroky, ako aj výnosy z poplatkov. V porovnaní so stavom z konca vlaňajška klesol stav úverov a aj vkladov.

Aj v minulom roku sa banka ocitla v červených číslach. Kým v roku 2019 dosiahla zisk 2,3 milióna eur, tak vlani vykázala stratu 9,6 milióna eur. Avšak roky predtým taktiež evidovala záporné hospodárenie. V roku 2018 to bola strata štyri milióny eur, v roku 2017 mínusových šesť miliónov eur a ešte rok predtým bola banka v strate tri milióny eur.

História OTP Banky Slovensko siaha do roku 1998, keď na slovenskom trhu fungovala ešte pod názvom Investičná a rozvojová banka. Potom od roku 2002 sa stala súčasťou OTP Group. Nízky trhový podiel bol jeden z dôvodov, prečo sa maďarská skupina rozhodla svoje slovenské zastúpenie predať.

Belgická skupina KBC, ktorej na Slovensku patrí ČSOB, v polovici februára 2020 informovala, že uzatvorila dohodu na získanie väčšinového podielu OTP Banky Slovensko.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČSOB Československá obchodná bankaOTP Banka Slovensko