Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. pixabay.com
18. 07. 2018 8:49 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Podielové fondy aj minulý týždeň s kladnými čistými predajmi

Najvyššie kladné čisté predaje dosiahli zmiešané fondy, a to v sume 7,1 mil. eur.

Podielové fondy vykázali aj v uplynulom týždni kladné čisté predaje. Ako informovala Slovenská asociácia správcovských spoločností (SASS), išlo o kladné čisté predaje v hodnote 4,8 mil. eur. Týždeň predtým to bolo kladných 42,1 mil. eur. Celkové predaje podielov otvorených podielových fondov dosiahli minulý týždeň 38,3 mil. eur, kým spätný nákup predstavoval 33,5 mil. eur.

Väčšina kategórií fondov bola v pluse. Najvyššie kladné čisté predaje dosiahli zmiešané fondy pri sume 7,1 mil. eur. V pluse boli aj akciové fondy, fondy peňažného trhu, štruktúrované fondy a fondy alternatívnych investícií. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy krátkodobých investícií vo výške takmer 4 mil. eur. V červených číslach skončili aj realitné fondy a dlhopisové fondy.

Z jednotlivých správcovských spoločností najvyššie kladné čisté predaje dosiahla Prvá penzijná na úrovni 4 mil. eur. Nasledovali fondy ESPA (AM SLSP) so sumou 3,9 mil. eur a Amundi Luxembourg S.A. s 1,9 mil. eur. Naopak, najvyšší úbytok zdrojov vykázali fondy Asset Managementu Slovenskej sporiteľne v sume 7,4 mil. eur.

Odporúčané články

Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 % Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X